اطلاعیه ثبت نام دوره های تدبر در قرآن

مؤسسه گفتمان قرآن و ولایت ۱۸ سال است که در زمینه تدبّر در قرآن فعالیت پژوهشی و آموزشی دارد و دوره‌های کنونی حاصل این تجربه متراکم و متمرکز است. در این دوره ها مخاطب با صرف مدت نسبتاً کوتاهی می‌تواند نگاهی متفاوت و تحول‌آفرین را نسبت به قرآن تجربه کند. نگاهی که به آن نگاه تدبّری به قرآن می گوییم و می‌تواند ظرفیت هدایتی قرآن برای دنیای امروزمان را بیش از پیش برای ما آشکار کند. بعد از این دوره به نقشی که قرآن در دینداری آگاهانه‌تر و عمیق‌تر ما می‌تواند داشته باشد، بیشتر پی خواهید برد.


تدبّر به زبان ساده
یکی از رایج‌ترین چالش‌هایی که زمان قرائت قرآن و تلاش برای درک مفاهیم قرآن بدان بر می‌خوریم این است که چرا مطالب سوره‌های قرآن، پراکنده و نامنظم به نظر می‌رسد؟! گویی قرآن در بیان مطالب، از این شاخه به آن شاخه پریده است! و همین موضوع باعث می‌شود که قرآن را کشکولی از مطالب پراکنده بدانیم و از خیرِ فهم منسجم مفاهیم قرآنی بگذریم…!
غافل از اینکه قرآن منسجم سخن گفته و مفاهیم آن به خوبی قابل درک است، البته اگر اهل «تدبّر در قرآن» باشیم.
پیشنهاد میکنیم با شرکت در «دوره های تدبّر در قرآن»، لذت فهم منسجم سوره های قرآن را بچشیم.

برخی ویژگی‌های دوره‌
– آموزش مجازی غیر بر خط (آفلاین) بر بستر سامانه آموزش مجازی اختصاصی
– طراحی گرافیکی جذاب محتوای دوره بصورت نموداری و تلخیص شده
– امکان دسترسی شبانه روزی به محتوای دروس
– بیان مدون، منظم و منطقی مطالب بدون پرداخت به حواشی
– پرداخت به مباحث علمی کاربردی و اثرگذار و پرهیز از نکات علمی خسته کننده مرسوم
– جلسات آموزشی کوتاه جهت جلوگیری از خستگی مخاطب
– آموزش روش‌ها و شیوه‌ها نه صرفاً ارائه محتوای نهایی
– هزینه مناسب با وجود کیفیت قابل قبول
– تدریس و بیان مطالب با همکاری دو استاد با تجربه با بیانی ساده و شیوا

تخفیفات ویژه هزینه دوره ها
جهت تسهیل حضور علاقه‌مندان و البته با کمکهای مستمر خیّرین، هزینه ثبت نام دوره ها به صورت حداقلی و با تخفیف مناسب در نظر گرفته شده است. علاوه بر این در برخی مواقع نیز کدهای تخفیفی در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.
♦ تذکّر: کدهای تخفیف، در محتواهای تبلیغی(همچون پستهای کانال مؤسسه، آگهی های تبلیغاتی در پیام رسانها، برنامه های کاربردی حبل المتین، باب النعیم و…) که از آنجا به این صفحه هدایت شدید، در اختیار علاقه مندان به ثبت نام قرار گرفته است. شما می توانید در فرایند ثبت نام در مرحله پرداخت فاکتور دوره، از این کد تخفیفها استفاده کنید.

اعطاء گواهینامه پایان دوره
به آن دسته از دانش آموختگان دوره های عمومی و دانشجویی تدبر در قرآن که موفق به اتمام دوره ها شوند، گواهینامه پایان دوره ممهور به مهر مؤسسه اعطاء خواهد شد که شرح آن در توضیحات مربوط به هر دوره آمده است.

جهت استفاده عموم علاقه‌مندان به فهم قرآن کریم، این دوره ها به صورت مجازیِ غیر بر خط در سامانه‌ای اختصاصی و خودکار و در قالب‌ دو دوره «دانشجویی» و «عمومی» برگزار می شود.

تفاوت دوره های دانشجویی و عمومی در این است که مقطع دانشجویی شامل تدبر در ۲۰ سوره مدنی و مکی و دو دوره زبان عربی قرآنی هستش و مطالب اون متناسب با فضای دانشجویان و طلاب و وقت و حوصله ی آن عزیزان طراحی شده است.
اما مقطع عمومی شامل تدبر در ۸ سوره مدنی و مکی و یک دوره زبان عربی قرآنی هستش و مطالب آن ساده تر بیان شده است و حجم مطالب متناسب با حوصله عموم بیان شده است.

جهت آشنایی بیشتر با دوره ها توصیه می کنیم موشن گرافی پایین صفحه را ملاحظه بفرمایید.

مخاطبان متناسب با شرایط و اهداف خود می‌توانند با فشردن دکمه های زیر در یکی از این دو دوره ثبت نام و شرکت کنند:

موشن گرافی معرفی دوره ها