مجموعه کتب و DVDهای تدبر در قرآن کریم

باسمه تعالی

🔴 ۶۸ سوره پایانی قرآن، یعنی سوره های «محمد(ص) تا ناس» به عنوان «حزب مفصل قرآن» شناخته می شوند. این سوره ها عموماً کوتاه بوده و از این جهت برای آغاز تدبر در قرآن بسیار مناسب بوده و توصیه می شوند. برای تأمین این هدف، ۶ جلد کتاب تألیف شده است که مشتمل بر ارائه محتوای تدبری این سوره ها به صورت مستند و مستدل می‌باشد. همچنین جهت بهره‌مندی هرچه بهتر علاقه‌مندان، فیلم تدریس نیمه دوم این مجموعه سور (سوره های طلاق تا ناس) نیز تهیه شده و در دسترس مخاطبان قرار دارد. این مجموعه نوشتاری و تصویری برای افرادی که می‌خواهند تدبر این سوره‌ها را در دستور کار قرار دهند، بسیار راهگشا است. لازم به ذکر است مجموعه کنونی، حاصل پژوهشهای استاد حجت الاسلام و المسلمین علی صبوحی و برخی همکاران شان می‌باشد.

📚 کتب این مجموعه به شرح زیر است:

  • 📘 کتاب جلد۱ (سوَر مبارک محمّد(ص) تا طور)
  • 📗 کتاب جلد۲ (سوَر مبارک نجم تا حدید)
  • 📕 کتاب جلد۳ (سوَر مبارک مجادله تا تغابن)
  • 📒 کتاب جلد۴ (سوَر مبارک طلاق تا جنّ)
  • 📔 کتاب جلد ۵ (سوَر مبارک مُزّمّل تا مُطفّفین)
  • 📙 کتاب جلد۶ (سوَر مبارک انشقاق تا ناس)

📀 لوح های فشرده این مجموعه نیز به شرح ذیل است:

  • 📀 مجموعه DVD تصویری تدریس استاد- جلد۴ (سوَر مبارک طلاق تا جنّ)
  • 📀 مجموعه DVD تصویری تدریس استاد- جلد۵ (سوَر مبارک مُزّمّل تا مُطفّفین)
  • 📀 مجموعه DVD تصویری تدریس استاد- جلد۶ (سوَر مبارک انشقاق تا ناس)
سایر محصولات تدبری

-📚 مجموعه کتب زبان وحی (عربی قرآنی برای فهم تدبری قرآن): مجموعه کتب زبان وحی (واژه شناسی-جمله شناسی) با مبنا و نگاه متدبرانه به قرآن (فهم روشمند سیاقی و منسجم قرآن) و در جهت عمومی سازی تدبر روشمند در قرآن طراحی شده و در صدد است در راستای عمومی شدن انس و آشنایی با زبان قرآن (نه صرفاً زبان عربی) که مقدمه اصلی تدبر در قرآن است، گامهای بلندی بردارد. نسخه چاپی کتب زبان وحی به پایان رسیده است، جهت توضیحات بیشتر در خصوص این کتب و تهیه نسخه الکترونیکی به اینجا مراجعه کنید.-📙 کتاب «آشنایی با دانش تدبر در قرآن کریم»: در این کتاب، مبادی و مبانی تدبر در قرآن کریم به نحو مستدلّ، مطرح و شبهات پیرامون آن پاسخ داده شده است. مباحثی مانند ضرورت تدبر، مفهوم شناسی تدبر، جایگاه تدبر، پیشینه تدبر، انواع تدبر، امکان فهم قرآن و… از زمره مسائلی است که در این کتاب بدان پرداخته شده است.

-📗 📀 کتاب و لوح فشرده «تدبر در سوره مبارک نور»: در این کتاب و لوح فشرده، سیاق بندی و تدبر در سیاق های سوره نور و جهت هدایتی سیاق ها و سوره ارائه شده است.  

-📗 کتاب «تدبر در سوره مبارک یاسین»: در این کتاب، مراحل تدبر در سوره یاسین ارائه شده است.