ثبت نام دوره حضوری تدبر از ابتدای قرآن

یکی از دغدغه های همیشگی مخاطبان مؤسسه، تدبر در سوره های بلند قرآن کریم بوده است. الحمدلله بعد از کارهای پژوهشی صورت گرفته توسط اساتید مؤسسه و بعد از برخی ارائه های محدود سوره های بلند، مؤسسه گفتمان قرآن و ولایت در ترم بهار، اولین ترم کلاس حضوری تدبّر از ابتدای قرآن را برای جمعی با سابقه از دانش آموختگان دوره های تدبر به شرح زیر برگزار می‌کند:

توضیحات اجرایی ترم بهار ۱۴۰۳


زمان، نحوه برگزاری و مدت ترم
– در این ترم بعد از بیان مقدمات و مبانی و تدبر سوره حمد، بخشی از تدبر سوره بقره مطرح خواهد شد و ادامه تدبر سوره بقره در یک یا دو ترم آینده ارائه خواهد شد.
– ارائه مباحث مبنایی و گفتمانی جزئی از مباحث این کلاس بوده و با مدیریت استاد و به فراخور در کلاس مطرح خواهد شد.
– کلاسها در روزهای چهارشنبه ساعت ۱۷-۱۹ برگزار می شود.
– بازه زمانی این ترم، ۱۵ فروردین الی ۲۳ خرداد (۱۰ جلسه) است.
– حدود یک ماه (از ابتدای ماه مبارک رمضان در ۲۲ اسفند تا شروع تدبر سوره بقره) به عنوان فرصت مخاطبان برای انجام شخصی مراحل اولیه تدبر در سوره بقره و آشنایی مقدماتی با فضای این سوره در نظر گرفته شده است.
– جلسات کلاس بصورت حضوری برگزار می شود.
– میزان غیبت مجاز در این ترم، دو غیبت می باشد. در صورت غیبت موجه، اعضاء می بایست صوت کلاس را از مسئول دوره دریافت کرده و تا قبل از جلسه بعدی استماع کنند.
توجه مهم: با توجه به هدف و سطح دوره، کلاس می بایست به صورت حضوری، فعال و منظم دنبال شود. بر این اساس، غیبتهای مجاز هر ترم، محدود بوده و صرفاً با گرفتن صوت نمی توان این کلاس را دنبال کرد (گرفتن صوت صرفاً برای جبران غیبتهای مجاز خواهد بود). دوستانی که فرصت، انگیزه و یا همت مناسب برای حضور منظم هفتگی و فعال در کلاس را ندارند می توانند در «کلاس مجازی تدبر از ابتدای قرآن» که سطح عمومی تر و شرایط ساده تری دارد، شرکت کنند (لینک ثبت نام دوره مجازی: tadabor.ir/azebteda).

استاد کلاس و شرایط شرکت کنندگان
– مدرس کلاس، جناب استاد برزگر می باشند.
– با توجه به اینکه تدبر در سور بلند قرآن نیاز به آمادگی بیشتری نسبت به سوره های کوچک دارد، افرادی می توانند در این دوره ثبت نام کنند که سابقه خوبی در شرکت حضوری و فعال در دوره های تدبر در قرآن به ویژه دوره اخیر مرور کامل حزب مفصل قرآن داشته باشند.

هزینه

– جهت تسهیل حضور علاقه‌مندان، متناسب با شاغل یا غیر شاغل بودن ایشان، هزینه دوره‌ها با تخفیف ویژه‌ای در نظر گرفته شده است و باقیمانده هزینه‌ها با پیگیری مستمر از طریق خیرین مردمی تأمین می‌شود. ضمناً امکان پرداخت هزینه دوره در دو قسط نیز وجود دارد.

– هزینه این دوره به شرح زیر است:
▪️هزینه واقعی دوره: ۸۰۰ هزار تومان
▪️هزینه حداقلی دوره با ۴۰% تخفیف برای شاغلین: ۴۸۰ هزار تومان
▪️هزینه حداقلی دوره با ۵۵% تخفیف برای غیر شاغلین: ۳۶۰ هزار تومان

(منظور از غیر شاغلین، یعنی دانشجویان و طلابی که مشغولیت اصلی ایشان تحصیل است، ولو به صورت پاره وقت هم به کاری مشغول باشند. ضمناً فارغ التحصیلان غیر شاغل هم شامل همین دسته می شوند. منظور از شاغلین، افرادی هستند که مشغولیت اصلی ایشان شغل شان بوده ولو اینکه مشغول به تحصیل در حوزه یا دانشگاه نیز می باشند.)

تذکر مهم: با توجه به اینکه تدبر سوره بقره بیش از یک ترم به طول خواهد انجامید، عزیزانی که قصد بهره بردن از تدبر سوره بقره را دارند، حتماً همین ترم در کلاس ثبت نام کنند. در یکی دو ترم آینده و تا قبل از پایان تدبر سوره بقره، ثبت نام جدیدی برای این کلاس نخواهیم داشت.