ثبت نام دوره مجازی تدبر از ابتدای قرآن

یکی از دغدغه های همیشگی مخاطبان مؤسسه، تدبر در سوره های بلند قرآن کریم بوده است. الحمدلله بعد از کارهای پژوهشی صورت گرفته توسط اساتید مؤسسه و بعد از برخی ارائه های محدود سوره های بلند، مؤسسه گفتمان قرآن و ولایت در ترم بهار، اولین ترم کلاس تدبّر از ابتدای قرآن را به شرح زیر برگزار می‌کند:

توضیحات اجرایی ترم بهار ۱۴۰۳


زمان، نحوه برگزاری و مدت ترم
– در این ترم بعد از تدبر سوره حمد، بخشی از تدبر سوره بقره مطرح خواهد شد و ادامه تدبر سوره بقره در یک یا دو ترم آینده ارائه خواهد شد.
– کلاسها در روزهای یکشنبه ساعت ۱۷:۳۰ تا اذان مغرب به افق تهران (حدود ۱۹ الی ۱۹:۳۰) برگزار می شود.
– بازه زمانی این ترم، ۲۶ فروردین الی ۲۷ خرداد (۱۰ جلسه) است.
– جلسات کلاس بصورت مجازی بر خط (مجازی آنلاین) در بستر اسکای روم برگزار می شود (دوره به صورت غیر بر خط (آفلاین/فیلمهای ضبط شده) و یا حضوری نیست).
– میزان غیبت مجاز در این ترم، ۲ غیبت می باشد. در صورت غیبت موجه، اعضاء می بایست صوت کلاس را از مسئول دوره دریافت کرده و تا قبل جلسه بعدی استماع کنند.
– حدود یک ماه (از ابتدای ماه مبارک رمضان در ۲۲ اسفند تا شروع برگزاری کلاسها) به عنوان فرصت مخاطبان برای انجام شخصی مراحل اولیه تدبر در سوره بقره و آشنایی مقدماتی با فضای این سوره در نظر گرفته شده است.
– در زمان برگزاری کلاس و با مدیریت استاد، امکان پرسیدن سؤال وجود دارد.

استاد کلاس و شرایط شرکت کنندگان
– مدرس کلاس، جناب استاد برزگر می باشند.
– این دوره با توجه به بلند بودن سوره های آن نیاز به آشنایی نسبی خوبی با تدبر در قرآن دارد، لذا افرادی می توانند در این دوره ثبت نام کنند که دوره های مجازی کارگاه تدبر در سور مدنی و مکی مؤسسه را با موفقیت گذرانده و یا حداقل ۲ ترم در دوره های سابق حضوری تدبر شرکت کرده باشند.
توجه۱: افرادی که صرفاً در کارگاه تدبر در سور مدنی شرکت کرده اند، به این شرط می توانند در این دوره شرکت کنند که تا قبل از شروع دوره در کارگاه تدبر در سور مکی ثبت نام کرده و قبل یا همزمان با این دوره آن را به اتمام برسانند. (ثبت نام در دوره کارگاه سور مکی: اینجا)
توجه۲: افرادی که در دوره های تدبر مؤسسه شرکت نکرده اند، اما در دیگر دوره های تدبر که سبکی تقریباً شبیه به دوره های مؤسسه را دارند (سبک تدبر استاد الهی زاده و یا سبک تدبر استاد صبوحی)، چند ترم شرکت کرده اند نیز می توانند در این دوره شرکت کنند.
مخاطبانی که در خصوص شرایط شرکت در این دوره ابهام یا سؤالی دارند به مسئول آموزش در پیامرسان ایتا پیام دهند.

هزینه

– جهت تسهیل حضور علاقه‌مندان، متناسب با شاغل یا غیر شاغل بودن ایشان، هزینه دوره‌ها با تخفیف ویژه‌ای در نظر گرفته شده است و باقیمانده هزینه‌ها با پیگیری مستمر از طریق خیرین مردمی تأمین می‌شود. ضمناً امکان پرداخت هزینه دوره در دو قسط نیز وجود دارد.

– هزینه این دوره به شرح زیر است:
▪️هزینه واقعی دوره: ۶۰۰ هزار تومان
▪️هزینه حداقلی دوره با ۴۰% تخفیف برای شاغلین: ۳۶۰ هزار تومان
▪️هزینه حداقلی دوره با ۵۵% تخفیف برای غیر شاغلین: ۲۱۰ هزار تومان

(منظور از غیر شاغلین، یعنی دانشجویان و طلابی که مشغولیت اصلی ایشان تحصیل است، ولو به صورت پاره وقت هم به کاری مشغول باشند. ضمناً فارغ التحصیلان غیر شاغل هم شامل همین دسته می شوند. منظور از شاغلین، افرادی هستند که مشغولیت اصلی ایشان شغل شان بوده ولو اینکه مشغول به تحصیل در حوزه یا دانشگاه نیز می باشند.)

تذکر مهم: با توجه به اینکه تدبر سوره بقره بیش از یک ترم به طول خواهد انجامید، عزیزانی که قصد بهره بردن از تدبر سوره بقره را دارند، حتماً همین ترم در کلاس ثبت نام کنند. در یکی دو ترم آینده و تا قبل از پایان تدبر سوره بقره، ثبت نام جدیدی برای این کلاس نخواهیم داشت.