شهریور ۱, ۱۳۹۷

دوره مهارتی تکمیلی

هدف از دوره مهارتی پایه، آشنایی با تدبر در قرآن است و پس از پایان آن ممکن است برخی از مخاطبان علاقه داشته باشند که مسیر تدبر در قرآن را همراه با مؤسسه ادامه دهند و تسلط بیشتری بر مهارت تدبر پیدا کنند. در این راستا لازم است دوره‌ای طراحی شود که طی آن مسیر تدبر در سوره‌ها ادامه یابد و افراد ضمن بهره‌مندی از گستره وسیع‌تری از معارف سوره‌های قرآن، دید کامل‌تری نسبت به مباحث تدبر بیابند و در این میان با تمرین مستمر و بیشتر، تسلط بهتری بر مهارت تدبر پیدا کنند. دوره مهارتی تکمیلی برای این دست از افراد در نظر گرفته شده است.

در این دوره، تدبر در تعدادی دیگر از سور پیگیری خواهد شد و اولویت مؤسسه آن است که سور حزب مفصل قرآن کریم (سوره محمد(ص) تا ناس) در آن کامل شود. از آنجایی که ۱۴ سوره از این مجموعه سور، در دوره مهارتی پایه کار شده است، در این دوره مجموعاً ۵۴ سوره باقی مانده در اولویت بررسی قرار خواهد گرفت که ۶ ترم به طول می انجامد.

این دوره فراتر از برنامه پایه ای مؤسسه بوده و شرکت در آن اختیاری است. بر همین اساس این دوره لزوماً در هر ترم برگزار نشده و صرفاً در صورت وجود شرایط لازم و مخاطبان آماده و فعال برقرار می گردد.