معرفی مدرسه مجازی زبان وحی

مؤسسه گفتمان قرآن و ولایت جهت آشنایی دانشجویان و طلاب جوان با زبان عربی قرآنی، اقدام به طراحی مدرسه مجازی آموزش زبان وحی نموده است. هدف، برنامه و شرایط اجرایی این مدرسه به شرح ذیل است:

هدف

▪️تدبّر در قرآن بر بستر انس با قرآن و درک زبان ویژه قرآن محقق می شود، از این رو یادگیری زبان عربی قرآنی یکی از مقدمات لازم برای تدبّر در قرآن است. در این راستا مؤسسه گفتمان قرآن و ولایت، اقدام به تألیف کتب «زبان وحی» جهت تسهیل یادگیری زبان عربی قرآنی نموده است. کتاب اول این مجموعه با عنوان «زبان وحی مقدماتی»، شامل آن مقدار از مباحث عربی قرآنی است که برای تدبر در قرآن بدان نیاز است (آشنایی بیشتر با کتب زبان وحی: اینجا کلیک کنید) و دوره های آموزشی مدرسه زبان وحی جهت تسهیل یادگیری مباحث این کتاب طراحی شده است.

دروس و برنامه ترمها

دروس مدرسه زبان وحی به شرح ذیل می باشد:

۱- دوره درآمدی بر زبان وحی: در این دوره، رئوس مطالب کتاب زبان وحی مقدماتی که چارچوب اصلی واژه‌شناسی و جمله‌شناسی قرآنی است، به صورت خلاصه و منسجم مرور می‌شود. این دوره در مدت ۴ هفته آموزشی (مجموعاً حدود ۵ ساعت آموزشی) برگزار می شود. هر هفته از آموزش، عموماً مشتمل بر ۶ جلسه آموزشی است که زمان هر جلسه حدود ۱۰ دقیقه می باشد.

۲- دوره کارگاه زبان وحی: در دوره درآمدی بر زبان وحی، کلیات مباحث زبان وحی مقدماتی بیان شده است، لذا در این دوره برخی جزئیات دقیق تر و مطالب تکمیلی باقیمانده ارائه می گردد. این دوره در ۵ هفته آموزشی (مجموعاً حدود ۷ ساعت آموزشی) برگزار می شود. هر هفته از آموزش، عموماً مشتمل بر ۴ جلسه آموزشی است که زمان هر جلسه حدود ۲۰ دقیقه می باشد.

نحوه ارائه دروس

دروس این مدرسه به صورت مجازی- تعاملی و بر روی ۲ بستر دنبال می‌شود:

۱- سامانه مشاهده جلسات

▪️این سامانه بستری است که در آن جلسات آموزشی ضبط شده، در یک بازه زمانی مشخص و به صورت هفته به هفته به نمایش در می آید و مخاطب بدون نیاز به دانلود مستقیم فیلمها، جلسات را به ترتیب از طریق سامانه مشاهده می نماید.

▪️دروس ضبط شده صرفاً یک سخنرانی نیست، بلکه ارائه دروس توسط اساتید، به صورت مرحله به مرحله و آموزشی و با بهره گیری از نمودارها و اسلایدهای دقیق، جذاب و با کیفیت است.

▪️هر هفته از آموزش، مشتمل بر تعدادی از جلسات آموزشی مرتبط به هم (هر جلسه بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه، جمعاً بین ۱ تا ۲ ساعت) است که پس از رسیدن موعد هر هفته، دسترسی به آنها در سامانه آموزشی باز شده و مخاطب طی مدت یک هفته پیش رو می تواند جلسات را در زمان دلخواه مشاهده کند.

۲- کانال ارتباطی

▪️جهت هر چه تعاملی تر شدن دروس، امکان ارتباط مخاطب با مؤسسه در بستر پیام رسان ایتا فراهم شده است. در این بستر کانالی تشکیل شده و همه شرکت کنندگان دوره در آن عضو می‌شوند و اخبار، اطلاعیه‌ها، فایل‌ها و موارد لازم در اختیارشان قرار می‌گیرد و از سوی دیگر مخاطبان با ارتباط با ادمین کانال، سؤالات و ابهامات اجرایی خود را مطرح و پاسخ می‌گیرند.

▪️اعضاء در طول دوره می توانند سؤالات و ابهاماتی که پیرامون مباحث برایشان پیش می آید را پس از مشاهده کامل دروس هر هفته، تا پایان آن هفته به ادمین کانال ارسال کنند. همه سؤالات، تجمیع، دسته بندی و مرتب شده و توسط اساتید پاسخ داده می شود و در کانال دوره بارگذاری خواهد شد.

شهریه ترم‌ها

جهت تسهیل حضور علاقه مندان، متناسب با شاغل یا غیر شاغل بودن ایشان، هزینه تحصیل در این مدرسه به صورت حداقلی و با تخفیف در نظر گرفته شده است (و همچنین جهت تسهیل بیشتر امکان پرداخت قسطی نیز فراهم شده است.) و باقیمانده هزینه های برگزاری (اعم از هزینه های مربوط به سامانه و پشتیبانی فنی آن، پشتیبانی علمی دوره توسط اساتید، هزینه های مربوط به تبلیغ دوره ها و انجام امور اجرایی و آموزشی دوره توسط کادر اجرایی مؤسسه از مرحله تبلیغ و ثبت نام تا پایان دوره و…) با پیگیری مستمر از طریق خیرین مردمی تأمین می شود. بر این اساس شهریه هر یک از ترمها و دروس به شرح زیر است:

 

▪️منظور از غیر شاغلین، یعنی دانشجویان و طلابی که مشغولیت اصلی ایشان تحصیل است، ولو به صورت پاره وقت هم به کاری مشغول باشند. ضمناً فارغ التحصیلان غیر شاغل هم شامل همین دسته می شوند.

▪️منظور از شاغلین، افرادی است که مشغولیت اصلی ایشان شغل شان بوده ولو اینکه مشغول به تحصیل در حوزه یا دانشگاه نیز می باشند.

گواهینامه آموزشی پایان دوره

💡 به شرکت کنندگان مدرسه مجازی زبان وحی در پایان دوره و بعد از اتمام موفق همه دروس، گواهینامه آموزشی از طرف مؤسسه گفتمان قرآن و ولایت اعطاء می‌گردد.

شرایط و نحوه ثبت نام

✅ دوره های مدرسه زبان وحی متناسب با سطح فکری و قرآنی شرکت کنندگان و دانش آموختگان مدرسه مجازی تدبر در قرآن طراحی شده است. بر این اساس، تحصیل در مدرسه زبان وحی، ویژه این افراد است.

✍🏻 در صورتی که واجد شرایط هستید و قصد تحصیل در مدرسه زبان وحی را دارید، از طریق دکمه ذیل با امور آموزشی مؤسسه در پیام رسان ایتا (eitaa.com/tadabor_madreseh) ارتباط بگیرید و نحوه ثبت نام را جویا شوید: