اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۹

معرفی دوره‌ها

دوره دانشجویی تدبر در قرآن مؤسسه گفتمان قرآن و ولایت

✳️ مؤسسه گفتمان قرآن و ولایت در جهت آشنایی دانشجویان و طلاب جوان با تدبر در قرآن کریم و منظومه فکری قرآنی، اقدام به طراحی دوره دانشجویی تدبر در قرآن در دو ترم کرده است. توضیح تفصیلی این دوره در ادامه خواهد آمد:

🎯 اهداف دوره

🔹 در این دوره مخاطبان با تعریف، جایگاه، ضرورت و روش کلی تدبر در قرآن آشنا شده و با کمک استاد، در تعدادی از سوره‌های قرآن تدبر می‌کنند و می‌یابند که تدبر در قرآن امری شدنی و میسر برای همه انسان‌ها است و به خوبی تجربه می‌کنند که هر کدام از سوره‌های قرآن، مفاهیمی جامع، منسجم و یکپارچه را بیان می‌کنند، مفاهیمی که در سطوح مختلف فردی، خانوادگی، اجتماعی و تمدنی، هدایت گر جامعه بشری می‌باشد.

🔹 ضمناً دانش آموختگان این دوره با داشتن برخی شرایط می توانند در «مدرسه تحولی مطالعات قرآنی» تحصیل کنند.

⏳ مدت زمان دوره

🔹 2 ترم (هر ترم ۱۰ هفته)

📖 سوره‌های دوره

🔹 ترم اول(دوره آشنایی): ۱۰ سوره مدنی حدید تا تحریم (حدید، مجادله، حشر، ممتحنه، صف، جمعه، منافقون، تغابن، طلاق و تحریم)

🔹 ترم دوم(دوره تکمیلی): ۱۰ سوره مکی ملک تا انسان (ملک، قلم، حاقّه، معارج، نوح، جنّ، مزّمّل، مدّثّر، قیامت و انسان)

🗒 نحوه برگزاری دوره

✳️ این دوره به صورت مجازی- تعاملی و بر روی ۲ بستر برگزار و دنبال می‌شود:

۱٫ سامانه مشاهده جلسات

🔹 این سامانه بستری است که در آن جلسات آموزشی ضبط شده، در یک بازه زمانی مشخص و به صورت هفته به هفته به نمایش در می آید و مخاطب بدون نیاز به دانلود مستقیم فیلمها، جلسات را به ترتیب از طریق سامانه مشاهده می نماید.

🔹 دروس ضبط شده، صرفاً یک سخنرانی نیست، بلکه ارائه دروس توسط اساتید، به صورت مرحله به مرحله و آموزشی و با بهره گیری از نمودارها و اسلایدهای دقیق، جذاب و با کیفیت است.

🔹 هر هفته از آموزش، مشتمل بر تعدادی از جلسات آموزشی مرتبط به هم (هر جلسه: بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه) است که پس از رسیدن موعد هر هفته، دسترسی به آنها در سامانه آموزشی باز شده و مخاطب طی مدت یک هفته پیش رو می تواند جلسات را در زمان دلخواه مشاهده کند.

۲٫ کانال ارتباطی

🔹 جهت هر چه تعاملی تر شدن دوره، امکان ارتباط مخاطب با مؤسسه در بستر پیام رسان بله فراهم شده است. در این بستر کانالی تشکیل شده و همه شرکت کنندگان دوره در آن عضو می‌شوند و اخبار، اطلاعیه‌ها، فایل‌ها و موارد لازم در اختیارشان قرار می‌گیرد و از سوی دیگر مخاطبان با ارتباط با ادمین کانال، سؤالات و ابهامات اجرایی و علمی خود را مطرح و پاسخ می‌گیرند.