دوره ی تدبر در سور کوتاه

دوره‌های آموزشی مهمترین دوره‌های مؤسسه گفتمان قرآن و ولایت هستند و دوره فراگیر تدبر، بستر لازم برای برگزاری آنها را فراهم می‌کند. هدف از این دوره‌ها، علاوه بر انتقال معارف تدبری قرآن کریم، آموزش «مهارت و روش» تدبر در سور قرآن است به نحوی که خود مخاطب قابلیت نسبی تدبر در سوره ها را پیدا نماید.این دوره‌ها مشتمل بر دو دوره مجزاست که دوره اول مقدمه دوره دوم است: دوره اول، دوره تدبر در سور کوتاه است و دوره دوم دوره تدبر در سور متوسط.

هدف از دوره تدبر در سور کوچک، آموزش چگونگی تدبر در سور کوچک قرآن کریم با محوریت سور جزء ۳۰ و ۲۹ است. یکی از مقدمات لازم برای حضور موفق در دوره آموزش سور کوچک، آشنایی نسبی با زبان عربی است. متقاضیان شرکت در این دوره بعد از شرکت موفق در دوره فراگیر باید در آزمون ورودی این دوره که شامل سؤالاتی پیرامون تدبر در سوره ها و زبان عربی و کاربرد آن در فهم بهتر قرآن است نیز شرکت کرده و پذیرفته شوند.

این دوره، مشتمل بر دو ترم دانشگاهی بوده و هر جلسه آن ۴ ساعت به طول می‌انجامد. برگزاری آزمون ورودی این دوره و تشکیل آن منوط به این است که از میان فارغ التحصیلان دوره فراگیر، تعداد متقاضیان به حدنصاب برسد.

◊توضیحات بیشتر در مورد این دوره، در آستانه برگزاری آن به اطلاع خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *